...

Protezy zębowe – jakie?

<!– size fixed post thumbnail –>

Dlaczego warto wykonać protezy w komplecie?

Wykonując uzupełninia braków zębowych najlepiej wykonać jednoczasowo uzupełninie w szczęce i żuchwie, dlatego, że wtedy możemy odtworzyć najdokładniej płaszczyzny zgryzu.  Zabezpiecza to przed zmianami w stawie skroniowo-żuchwowym, poprawie rysów twarzy, poprawie żucia i przede wszystkim poprawie samopoczucia. Chronimy też pozostałe uzębienie.

Protezy szkieletowe.

Protezy częściowe szkieletów to uzupełnienie braków zębowych kilku lub kilkunastu zębów .Jest to metoda nieinwazyjna i stosunkowo niedroga. Nie ma potrzeby ingerencji w zęby sąsiednie. Mamy w ofercie protezy szkieletowe metalowe, gdzie zasadniczą konstrukcję stanowi metal. Są to prace stabilne i mocne. Protezy szkieletowe elastyczne z acetalu lub akronu. Delikatniejsze, bardziej kosmetyczne.

Protezy całkowite, dlaczego mam robić nowe?

Protezy całkowite, czyli osiadające powinno się wymieniać co około 5 lat. Akryl jest materiałem nasiąkliwym, porowatym. Dlatego ze względów higienicznych powinny być protezy wymieniane na nowe, żeby zapobiegać infekcjom m.in. grzybiczym. Ponadto dochodzi do zaników kości pod płytą protezy, która zaczyna być po prostu za luźna po kilku latach użytkowania. Zęby w protezach też ulegają zużyciu, ścierają się. Prowadzi to do obniżenia zwarcia. Objawia się to zmniejszeniem czerwieni wargowej tzw. zaciśnięciem ust, wypływaniem śliny w kącikach ust, które prowadzi do zajadów, często pochodzenia grzybiczego.

Wymieniając protezy dbamy o zdrowie i urodę.

Skorzystaj z naszej promocji na protezy do końca czerwca 2022. Podając hasło: “Proteza Sandent Sopot” Więcej o promocji znajdziesz na naszych portalach społecznościowych lub w rejestracji.

Wróć do bloga
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.