Oferta

Strona Główna / Oferta / Stomatologia dziecięca

centrum stomatalogiczne sandent

Stomatologia dziecięca

Przy odpowiednim podejściu i zaplanowaniu leczenia, wizyta w naszym Centrum nie musi być stresem dla dziecka.

Dziecko to trudny, ale i bardzo wdzięczny Pacjent. Przy odpowiednim podejściu i zaplanowaniu leczenia, wizyta w naszym Centrum nie musi być stresem dla dziecka. Kolorowe wypełnienia i przyjazna atmosfera na pewno zachęcą pociechy do dbania o zęby. Dla każdego małego Pacjenta mamy niespodziankę. Zadbamy, aby dziecko miło wspominało wizytę w gabinecie.

Pedodoncja, czyli stomatologia wieku rozwojowego to nie tylko leczenie próchnicy w zębach mlecznych, ale przede wszystkim szeroko rozumiana profilaktyka. Mały Pacjent powinien odbyć wizytę adaptacyjną u higienistki stomatologicznej lub u lekarza, gdzie zapozna się z gabinetem, sprzętem. W zabawny sposób zostaną przedstawione narzędzia używane w gabinecie.

Dziecko i Rodzice zapoznają się ze sposobem dbania o zęby ,sposobem szczotkowania. Taka pierwsza wizyta powinna mieć miejsce już przy pierwszych ząbkach dziecka. Właściwe karmienie, rodzaj pokarmu, sposób karmienia jak i układania malucha do snu mają wpływ na jego uzębienie i rozwój układu stomatognatycznego.  Jest to zapobieganie próchnicy zębów jak wadom zgryzu.