Oferta

Strona Główna / Oferta / Protetyka

centrum stomatalogiczne sandent

Protetyka

Protetyka to uzupełnianie utraconych zębów.

 

Protetyka to uzupełnianie utraconych zębów, zarówno pojedynczych jak i bardziej licznych. Protetyka to też dział stomatologii estetycznej. Dzięki licówkom, koronom możemy zmienić kształt, kolor i ustawienie zębów. Zatem leczenie protetyczne ma na celu odtworzenie brakujących zębów i poprawę  estetyczną istniejących zębów. W Centrum SaNdent gwarantujemy kompleksowe podejście do leczenia.

Uzupełnienia protetyczne możemy podzielić na 4 typy

1. protezy ruchome – odbudowa brakujących zębów protezami szkieletowymi, akrylowymi, czy z acetalu, które są wyjmowane w całości z jamy ustnej.

2. prace tzw. kombinowane, tzn. częściowo zacementowane na zębach Pacjenta poprzez korony, ale posiadające element ruchomy.

3. prace protetyczne stałe – korony, mosty. Są osadzone na stałe na zębach Pacjenta.

4. implantoprotetyka – odbudowa utraconych zębów z wykorzystaniem jako filary implantów zębowych. Najbardziej prężnie rozwijająca się dziedzina stomatologii.

Przy brakach zębowych, nawet tych pojedynczych należy pamiętać, że muszą być one uzupełnione. Zęby stanowią spójny zespół. Zaniechanie uzupełnienia zębów prowadzi do przesuwania się, obracania, wydłużania zębów przeciwstawnych i zaniku kości. Wszystko to może doprowadzić do utraty kolejnych zębów oraz nieprawidłowości w stawach skroniowo – żuchwowych.